Doğal taş evler, son dönemde en çok rehabet gören yapılar arasında yerini almasıyla, doğal taş ev ve villa yapımı en çok tercih edilen hizmetler arasında yer almaya başlamıştır. Doğal taş evler ve vilların bu kadar tercih edilmesinin arkasında yatan en büyük nedenlerden bir kaçı sağlıklı olması, isteğe uygun şekilde dizayn edilebilmesi, apartman hayatından uzak sakin bir doğal yaşam sunuyor olması ve normal villa yapılarla neredeyse eşit maliyetli olması olmuştur.Bu saydığımız özelliklerin hepsini barındıran 2022'nin en çok beğenilen taş ev ve villa modellerini sizler için derledik.

1.Modern Taş Ev Modelleri

Modern taş ev modelleri, apartman hayatının gürültülü hayatından kaçmak isteyen fakat apartman ve dairelerde, rezidanslardaki ihtişamın ve modernliğin hayatından kopmasını istemeyen kişilerin istekleri doğrultusunda tasarlanan yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Modern taş evler günümüz modern mimarisinin dışına çıkmadan, istediğiniz doğal yaşam alanınızı tasarlamak için tercih edilmesi gereken taş ev modellerindendir.

2.Otantik Taş Ev Modelleri

Otantik taş ev modelleri, Türklerin Anadoluya yerleşmesi ile birlikte Roma ve Bizans İmparatorluklarından ilham aldıkları taş ev modellerini simgelemekte ve geçmişteki yapıların günümüze yansıtılması ile birlikte ortaya çıkmıştır. Otantik taş evler, tarihi taş evlerin yapısını ve mimarisi içinde yaşamak isteyenler için harika otantik taş ev modelleri sunuyor.

 

3.Çok Katlı Doğal Taş Evler

Çok katlı taş evler, birey sayısı fazla olan ya da evlerinde çok amaçlı olarak kullanabilecekleri odalar tercih eden aileler tarafından rehabet gören ve oldukça şık tasarımlara sahip doğal taş ev modellerinden bir tanesidir. Şık tasarımı ile göz kamaştıran bu modellerde en çok ailelerin aklında kalan soru ısınma problemidir. Doğal taş evlerde ısınma, şömine ile gerçekleştirildiği için genelde birden fazla şömine ya da farklı ısınma yöntemleri ile bu problem ortadan kaldırılmıştır. Yani çok katlı doğal taş evlerde ısınma ile ilgili bir problem yaşamadan doğallığın ve zarafetin tadını çıkarabilirsiniz.

4. ÜÇGEN TAŞ EV MODELLERİ

Üçgen taş ev ve villa modelleri, Bungalov evlerden esinlenilmiş fakat daha konforlu ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı sunmak amacıyla tamamen taş evlerden yapılmaktadır. İster tam üçgen, isterseniz tepesi üçgen olarak tasarlanmış evleri tercih edebilirsiniz. Bu evlerde m2 bazında diğer doğal taş ev modellerine göre bir küçüklük kesinlikle söz konusu değildir. Sadece yapısı itibariyle üçgen estetik yapı seven aileler için tasarlanmıştır.

 

5.TEK KATLI TAŞ EV MODELLERİ

Tek katlı doğal taş evler, büyüklük olarak isteğiniz ve tasarım mimariniz açısından tasarlanabilir. Tek katlı olmasının tek nedeni, tek katlı doğal taş ev yaptırmak isteyen ailelerin tercihidir. Tek katlı evlerin diğer evlere göre avantajı daha rahat tasarlanabilmesi ve dekor edilmesidir. Bu şık evler 2022 yılında bir çok ailenin hayalleri arasında yer almaktadır.

 

Hakkımızda

Şirketimiz Hane Doğal Taş & Mimarlık, doğal taş evler, doğal taş ev yapımı, doğal taş villa yapımı, doğal taş villa yapımı, doğal taş ev kaplama, doğal taş villa kaplama hizmetlerimiz bulunmaktadır.

+90 535 374 36 16


Hayallerinizi tasarlamaya hazır mısınız?

Siz hayal edin, biz tasarlayıp inşa edelim.


doğal taş evler, doğal taş ev modelleri

DOĞAL TAŞ EV & VİLLA YAPIMI

Hemen Arayın